Etusivu

Henkilökuva

Kirjoituksia,
Puheita ja
Kirjoja

Eko-sosiaalinen
taide

Yhteystiedot

Linkit

 


BLOGI


spacer-kuva


Yläkuva:  Kaarina Kailo Kaarina Kailo - kuvassa

Linkkejä

TÄRKEÄT LINKKINI | LINKKEJÄ VASEMMALTA - SUOMI | MAAILMALTA & VASEMMALTA | TASA-ARVOA, VAIHTOEHTOJA | ERIT. NAISASIAA | MUUTA |

lintu

TÄRKEÄT LINKKINI:

AttacC: http://www.attac.fi/

http://gift-economy.com/

HAGIA INTERNATIONALE AKADEMIE: http://www.hagia.de/home.html

Luontoliitto: http://www.luontoliitto.fi/

Maan Ystävät: http://www.maanystavat.fi/

  LINKKEJÄ VASEMMALTA - SUOMI

Kaarinan oma blogi: http://kaarinakoo.vuodatus.net/

Kansan Tahto: http://www.kansantahto.fi/

Kansan sivistystyön liitto KSL: http://www.ksl.fi/

Kansan Uutiset: http://www.kansanuutiset.fi/

Oulun vasemmisto l. Vasemmistoliiton Oulun kunnallisjärjestö ry

Oulun Vasemmistoseura

Vasemmisto: http://www.vasemmisto.fi/

Vasemmistoliiton Eurooppa: http://www.vasemmistoliitoneurooppa.fi/

Vasemmistonaiset: http://www.vasemmistonaiset.fi/

Vasemmistonaise (valtikka)t: http://www.vasemmistoliitto.fi/organisaatio/vasemmistonaiset/
Olen yksi Vasemmistonaisten Valtikan (eli hallituksen) 3 puhenaisesta.

Vasemmistoaktiivien blogeja: http://www.blogilista.fi/avainsana/vasemmistoliitto

Verstas -verkkolehti: http://www.vas.fi/

 MAAILMALTA & VASEMMALTA

Center for American Progress : http://www.americanprogress.org/

Democracy now! http://www.democracynow.org/

European left: http://www.european-left.org/

Ruotsin vasemmistopuolue: http://www.vansterpartiet.se/

Saksan Die Linke: http://die-linke.de/

  TASA-ARVOA, VAIHTOEHTOJA YM.

Animalia: http://www.animalia.fi/

Amnesty International - Suomi: http://www.amnesty.fi/

Commons.fi on verkkojulkaisu yhteisistä ("commonseista") ja solidaarisuustaloudesta: http://commons.fi

Gaia-ainoa kotimme: http://planeetta.wordpress.com/

Greenpeace blogi: http://www.greenpeace.org/finland/fi/media/blogi/

Hyvinvointivaltion vaalijat HYVA ry: http://www.hyvinvointivaltio.fi/

Monika-Naiset ry: http://www.monikanaiset.fi/
Olin perustamassa Oulun yhdistystä ja toimin sen tiedotusvastaavana

Kaikkien vaalit:toimii yhteisenä otsikkona ympäri Suomea järjestettäville vaalipaneeleille. Vaalipaneelien tarkoituksena on nostaa keskusteluun sellaisia teemoja, joita lisääntyvä maahanmuutto ja yhteiskunnan monimuotoistuminen välttämättä tuovat mukanaan.

Oulun Aikapankki: http://www.oulunaikapankki.fi

Tuen SETA:n tavoitteita. Tutustu tästä SETA:n tavoitteisiin.

Stadin Aikapankki: http://stadinaikapankki.wordpress.com/

Taiteilijoiden ja tutkijoiden sosiaaliturvan puolesta työskentelevä työryhmä TATUSOTU: http://www.tatusotu.blogspot.com/

Tasa-arvoasiain neuvottelukunnan (TANE) tasa-arvovaalit:
http://www.tasa-arvovaalit.fi/

Unioni Naisasialiiton Tulva-lehti http://www.naisunioni.fi/tulva/

  LINKKEJÄ: ERITYISESTI NAISASIAAN:

The Gift Economy. http://gift-economy.com/ Täältä näkyy lahjatalousnaisten toiminta, konferenssipuheet ja julkaisut.

Kvinder for Fred (Tanska): http://www.fred.dk/kff

Kvinnor för Fred, Norge: http://www.peacelink.nu

Naisjärjestöjen Keskusliitto: http://www.naisjarjestot.fi/

Naisjärjestöt Yhteistyössä: http://www.nytkis.org

Peace Women: http://www.peacewomen.org

Soldiers Mothers - Venäjän sotilaiden äidit
http://soldiers-mothers-rus.ru/index_en.html

Unioni Naisasialiitto Suomessa: http://www.naisunioni.fi

Women for Peace (California, USA) http://www.womenforpeace.org

Women in Black: http://womeninblack.org/

Womens´ E-news: http://www.womensenews.org

Women Watch: http://www.un.org/womenwatch/daw/followup/reports.htm

World March for Women: http://www.ffq.qc.ca

World-PSI, PSI Women´s Committee
http://www.world-psi.org/en/psi-world-womens-committee-woc-2014
Tämän linkin kautta pääsee moniin naisasiaa koskeviin sivuihin kuten:

  Joitain muita

Annukka Kotkan mielenkiintoinen artikkeli Suomalaisella saunalla on selvät yhteytensä vanhaan karhukulttiin. Sateenkaarisanomat Nro 17.


| web - hakusana| e-mail jukka.karkkainen(ät) hakusana.net |